
Najímáte si bytového designéra, aby vám poradil se zařizováním obytného prostředí? V čem například mohou být designéři užiteční a nápomocní běžným smrtelníkům?
Styl a rozmístění nábytku – v první řadě pomáhají bytoví designéři účelně a efektivně rozmístit nábytek, aby zároveň v dotčeném prostoru nepůsobil jako pěst na oko. Není zkrátka jednoduché mít šatní skříň, postel, noční stolky, psací stůl a komodu a vše uspořádat v jedné místnosti tak, aby se vám to zamlouvalo a líbilo a abyste se uvnitř svého bytu cítili příjemně.
Bytové doplňky – bytový design – to není jen nábytek, ale i různé doplňky, například obrazy, stínící technika, závěsy, poličky na knížky, pokojové rostliny, dekorativní polštářky, sklo a keramika atd.
Podlahová krytina – designér se může vyjádřit i k volbě vhodné podlahové krytiny. Může vám navrhnout něco zajímavého nebo naopak rozmluvit některá nevkusná řešení, co se týče materiálu i barev či vzorů. Podlahové krytiny by měly vkusně ladit se svým okolím, kam patří zejména nábytek, domácí spotřebiče, závěsy či svítidla.
Svítidla – v moderních domácnostech se předpokládá výskyt většího počtu různých osvětlovacích těles a ta se také řadí k bytovým doplňkům. Někdy stačí zvolit naprosto výstižnou červenou barvu a válcový či kónický tvar stínidla k bílé dlažbě a zelené sedací soupravě a máte velmi působivé řešení obýváku jako na dlani.
Malba stěn a stropu – designér by u návrhu interiéru v Praze mohl poradit i s ohledem na malířské práce. Na barvě a struktuře stěn či stropu velmi záleží, je to dokonce základ, od něhož se odvíjí další pracovní postup při zařizování obytných prostor. Klasickou malbu mohou nahradit či doplnit i ozdobné sádrové omítky nebo tekuté tapety, ze je velmi mnoho možností, jak vyzdobit obvod obývacího pokoje, ložnice či kuchyně, aby vyhovoval vašemu estetickému cítění.